Echipa germană U17 a câștigat finala Cupei Mondiale împotriva Franței

Echipa DFB a condus cu 2-0 în finala Cupei Mondiale U17, apoi Franța a egalat la 2-2. Juniorii germani s-au impus apoi la loviturile de departajare.

Noah Darvich din Germania sărbătorește după ce a marcat golul de 2:0 în finala Cupei Mondiale U17....aussiedlerbote.de
Noah Darvich din Germania sărbătorește după ce a marcat golul de 2:0 în finala Cupei Mondiale U17 împotriva Franței.aussiedlerbote.de

La loviturile de departajare - Echipa germană U17 a câștigat finala Cupei Mondiale împotriva Franței

Reprezentativa U17 a Germaniei a câștigat finala Cupei Mondiale împotriva Franței și este campioană mondială. După ce a condus cu 2-0, echipa germană a fost nevoită mai întâi să primească un gol și apoi l-a pierdut pe Winner Osawe din cauza unui cartonaș galben. În inferioritate numerică începând cu minutul 69, juniorii DFB au cedat cu 2:2. După ce nu s-a mai marcat niciun gol în timpul regulamentar plus zece minute de întrerupere, echipele au mers la penalty-uri. Juniorii DFB au câștigat aceasta cu 4:3 în favoarea lor.