SportȘtirifotbalemcalificare

Austria învinge înainte de testul cu echipa DFB - Ungaria își răscumpără biletul

Un 2:2 este suficient pentru maghiari. Egalarea decisivă este marcată pe final de meci. Austriecii intră în atmosfera potrivită înainte de confruntarea cu echipa DFB.

Austriecii conduși de Marcel Sabitzer (l) s-au impus cu 2:0 în Estonia..aussiedlerbote.de

Austria și-a făcut încălzirea pentru meciul test de marți împotriva Germaniei cu o victorie categorică.

Echipa antrenorului Ralf Rangnick, care s-a calificat deja la Campionatul European, s-a impus cu 2:0 (2:0) în Estonia. De asemenea, Spania și-a asigurat deja calificarea la turneul din 2024, câștigând cu 3:1 (3:0) în Cipru.

Un autogol marcat pe final de meci asigură biletul Ungariei la Campionatul European

Ungaria și-a asigurat calificarea la Campionatul European din Germania, după ce a marcat un autogol pe final de meci, reușind o remiză cu 2:2 (1:1) în Bulgaria. Martin Adam (minutul 10) a adus Ungaria în avantaj rapid, dar Spas Delev (24) a egalat înainte de pauză. Kiril Despodov (79) a adus în cele din urmă Bulgaria în avantaj. Dar în al șaptelea minut de întrerupere, bulgarul Alex Petkov a marcat un autogol, suficient pentru ca maghiarii să se califice la Campionatul European.

Profesioniștii din Bundesliga au marcat pentru Austria

Austriecii ar putea deja să își facă planuri pentru Campionatul European. Profesioniștii din Bundesliga Konrad Laimer (26) și Philipp Lienhart (40) au marcat în victoria din Estonia. Echipa lui Rangnick va primi marți selecționata DFB pentru un meci de verificare.

Lamine Yamal (5), Mikel Oyarzabal (22) și Joselu (28) au marcat pentru spanioli în Cipru. Kostas Pielas (75) a marcat golul egalizator pentru gazde. Acum, spaniolilor li se poate refuza cu greu victoria în grupă.