ATP Finals: Tsitsipas se retrage în fața lui Rune

A fost rapid! Holger Rune și Stefanos Tsitsipas au stat pe terenul de la Torino doar 15 minute. Apoi, unul dintre ei a pus capăt meciului.

Stefanos Tsitsipas a fost nevoit să se retragă în primul set în fața lui Holger Rune..aussiedlerbote.de

Holger Rune, care este antrenat de Boris Becker, a obținut prima sa victorie la ATP Finals de la Torino într-un mod neobișnuit.

Adversarul lui Rune, Stefanos Tsitsipas, a fost nevoit să se retragă în primul set la 1:2 din cauza unei accidentări. După doar un sfert de oră, meciul de la Pala Alpitour se încheiase deja, iar spectatorii au salutat cu fluierături retragerea rapidă a grecului.

"Bineînțeles că nu am vrut să câștig meciul așa", a declarat Rune după meci. "Dar puteai să-ți dai seama încă de la primul său game de serviciu că ceva nu era în regulă", a spus danezul. Tsitsipas părea să aibă probleme cu cotul.

După primul său meci de duminică, când a pierdut în două seturi în fața italianului Jannik Sinner, Tsitsipas declarase că este în formă și că nu are probleme. În perioada premergătoare finalei ATP au existat deja speculații cu privire la starea de sănătate a lui Tsitsipas.