VfB Lübeck pierde în prelungiri la MSV Duisburg

Pentru o lungă perioadă de timp, a părut o remiză fără goluri. Dar apoi gazdele au dat lovitura pe final. A fost al cincilea meci la rând fără victorie pentru echipa din Schleswig-Holstein.

Pe teren se află o minge cu inscripția și sigla "3. Liga". Foto:.aussiedlerbote.de

Liga a 3-a - VfB Lübeck pierde în prelungiri la MSV Duisburg

VfB Lübeck a suferit un eșec în lupta pentru rămânerea în liga a 3-a de fotbal. Echipa antrenorului Lukas Pfeiffer, de la VfB, a suferit sâmbătă o înfrângere cu 1-0 (0-0) pe terenul penultimei clasate, MSV Duisburg. Santiago Castaneda a marcat golul victoriei pentru gazde în prelungiri (minutul 90+2).

Acesta a fost al cincilea meci la rând fără victorie pentru echipa din Schleswig-Holstein, care obținuse recent două remize consecutive. VfB rămâne pe locul 17 în clasamentul retrogradării, cu 14 puncte, la doar două puncte în fața lui Duisburg.

Sâmbătă, pentru mult timp a părut o remiză fără goluri. Cu toate acestea, MSV, care a jucat puternic în ultimele etape, a fost recompensată când Castaneda a plasat mingea în colțul din dreapta al porții în urma unui corner. Echipa din Lübeck își continuă campania pe 9 decembrie (ora 14.00/MagentaSport), cu un meci pe teren propriu cu FC Ingolstadt.

Pagina de start VfB Lübeck Echipa VfB Lübeck Program VfB Lübeck Program și clasament Liga a III-a