Robin Gosens de la Union vorbește la o conferință de presă cu o zi înainte de meci..aussiedlerbote.de

Union Berlin rămâne fără Becker, cel mai bun marcator, la Braga

Pentru debutul noului antrenor Nenad Bjelica, clubul din Bundesliga, Union Berlin, va fi lipsit de golgheterul Sheraldo Becker pentru meciul din grupele Ligii Campionilor, de miercuri, de la Sporting Braga (21:00/DAZN). Clubul a făcut anunțul în ajunul meciului. Becker marcase ambele goluri în remiza 2:3 din prima manșă. Köpenickers, fără victorie în 15 meciuri competiționale, trebuie să înscrie la clubul portughez din prima divizie pentru a-și păstra șansele de calificare în Europa League. În afară de Becker, fundașul Danilo Doekhi este și el indisponibil.

"Am putut să ne antrenăm pentru prima dată împreună luni și am avut la dispoziție două zile pentru a pregăti echipa. Mă aștept la un angajament și o concentrare maximă din primul până în ultimul minut mâine - pentru că ne dorim să petrecem iarna în Europa, iar acest lucru este posibil doar cu un rezultat pozitiv", a declarat Bjelica înaintea debutului său.

Braga se află pe locul trei, cu trei puncte, după ce a câștigat prima manșă la Union. Berlinezii au obținut un singur punct din cele patru meciuri disputate până acum, un 1-1 la Napoli, și vor primi în ultima zi de campionat pe liderul Grupei C, Real Madrid. Locul trei le dă dreptul la un loc în Europa League după pauza de iarnă, în timp ce afacerile internaționale s-au încheiat pentru echipa de pe locul patru după șase zile.