Simon Terodde de la Schalke..aussiedlerbote.de

Schalke o învinge pe Eindhoven într-un meci de verificare

FC Schalke 04 a câștigat un meci de verificare la PSV Eindhoven. Echipa de pe locul 16 în Bundesliga 2 a învins miercuri liderul campionatului olandez cu 2:0 (0:0). Atacantul veteran Simon Terodde a adus Revierclubul în avantaj în minutul 63. Keke Topp, în vârstă de 19 ani, a marcat al doilea gol al lui Schalke (90').

Schalke a obținut două victorii și două înfrângeri în ultimele patru meciuri disputate în liga secundă sub conducerea noului antrenor Karel Geraerts. După pauza internațională, echipa din Gelsenkirchen va întâlni Fortuna Düsseldorf.