Pană de curent în al doilea sfert de oră: înfrângerea MBC în fața lui Hamburg

O pană de curent în sfertul doi a costat echipa de baschet Syntainics MBC Bundesliga a patra victorie a sezonului. Echipa antrenorului principal Predrag Krunic a câștigat trei din cele patru reprize în fața celor de la Hamburg Towers, dar a fost învinsă în cele din urmă cu 81:86. Factorul...

Antrenorul MBC, Predrag Krunic, reacționează pe margine. Foto:.aussiedlerbote.de

Baschet - Pană de curent în al doilea sfert de oră: înfrângerea MBC în fața lui Hamburg

O pană de curent în sfertul doi a costat echipa de baschet Syntainics MBC Bundesliga a patra victorie a sezonului. Echipa antrenorului principal Predrag Krunic a câștigat trei din cele patru reprize în fața celor de la Hamburg Towers, dar a fost învinsă în cele din urmă cu 81:86. Factorul decisiv: sfertul al doilea, pe care clubul din Weißenfels l-a pierdut clar cu 15:30.

"În afară de al doilea sfert, am jucat bine. Apărarea noastră, în special, nu a fost bună în al doilea sfert. Ne-am luptat în a doua repriză, și datorită sprijinului fanilor noștri. Am fost aproape, dar nu am reușit să întoarcem meciul în favoarea noastră", a declarat Krunic.

MBC a fost nevoită să se descurce fără Martin Breunig, aflat în formă, care a suferit o accidentare la gleznă la Würzburg. Jucătorul de 31 de ani ar putea fi din nou apt sâmbăta viitoare. El va înfrunta apoi Alba Berlin în sferturile de finală ale Cupei. MBC a învins surprinzător și clar echipa de top cu 108:75 în urmă cu doar două săptămâni.