Lilian Egloff de la Stuttgart în acțiune..aussiedlerbote.de

Nürnberg a pierdut la Stuttgart: Rezervele au marcat

Clubul de fotbal din divizia secundă 1. FC Nürnberg a fost învins de VfB Stuttgart într-un meci de verificare. În victoria cu 2:0 (0:0) a clubului din Bundesliga, veteranul Genki Haraguchi a marcat cu o lovitură de cap (minutul 49), iar talentatul Lilian Egloff a înscris cu o lovitură de departajare (minutul 56), joi, pe micul stadion Robert Schlienz din incinta clubului VfB. Cei doi abia au apărut în meciuri competitive sub comanda antrenorului Sebastian Hoeneß.

Stuttgart, aflată în prezent pe un surprinzător loc trei în Bundesliga, a dominat pe perioade lungi de timp. Cu toate acestea, ei au fost eficienți doar în a doua repriză. După goluri, mai mulți jucători tineri au fost înlocuiți. Mai mulți jucători cheie au fost odihniți sau absenți din cauza deplasărilor cu echipele lor naționale respective.

Johannes Geis și-a sărbătorit revenirea la numărul șase cu 20 de minute înainte de finalul meciului. După meciul test, echipa va avea un weekend liber până luni inclusiv. Echipa antrenorului Cristian Fiél va începe apoi pregătirile pentru următorul meci de campionat de la Karlsruher SC.