Christoph Kobald, de la Karlsruhe, traversează terenul la finalul meciului..aussiedlerbote.de

La revenirea lui Kobald: KSC pierde meciul test cu Ulm

Și clubul de fotbal Karlsruher SC, aflat în dificultate în divizia a doua, a fost sub așteptări într-un meci de verificare. Echipa din Baden a pierdut joi cu 2-0 (0-0) în fața nou-veniților din divizia a treia, SSV Ulm 1846, după ce a încasat două goluri în repriza secundă. Pe ploaie, Nicolas Jann a marcat din penalty (minutul 55) și Romario Rösch a înscris cu capul (minutul 67) pentru echipa de pe locul cinci în liga a treia. Karlsruhe a ratat un gol într-o primă repriză mai bună.

Fundașul central Christoph Kobald a revenit la KSC și a jucat aproximativ o oră. Austriacul nu a jucat încă niciun meci competițional în acest sezon din cauza unei accidentări musculare. Karlsruhe a antrenorului Christian Eichner a dezamăgit până acum în divizia secundă, ocupând locul 15 în clasament. După pauza internațională, echipa va înfrunta pe 25 noiembrie pe 1. FC Nürnberg.