Antrenorul lui Kaiserslautern, Dirk Schuster, se află pe margine..aussiedlerbote.de

Kaiserslautern pierde meciul de verificare cu Düdelingen

Clubul de fotbal din divizia secundă 1. FC Kaiserslautern a suferit o înfrângere într-un meci de verificare în plină pauză internațională. Echipa antrenorului Dirk Schuster a pierdut vineri cu 0:1 (0:0) în fața echipei F91 Düdelingen din Luxemburg. Samir Hadji a marcat golul zilei pentru outsideri în minutul 54. Meciul s-a disputat la centrul de pregătire pentru tineret al FCK. Acțiunea din campionat continuă săptămâna viitoare, duminică (13.30), cu un meci pe teren propriu cu Holstein Kiel.