Antrenorul lui Mannheim, Rüdiger Rehm, gesticulează pe margine..aussiedlerbote.de

Înfrângere în fața lui Verl: Mannheim încă în criză

Criza sportivă a lui SV Waldhof Mannheim în Liga a 3-a de fotbal continuă să se adâncească. După merituosul 1:2 (1:0) cu SC Verl de vineri seara, echipa din Mannheim a ajuns la opt meciuri fără victorie și rămâne pe locul 18 în clasament și pe loc retrogradabil. O nouă înfrângere va crește presiunea asupra antrenorului Rüdiger Rehm, după ce echipa și antrenorul au primit o despărțire răsunătoare.

În fața a 6868 de spectatori, Mannheim a început bine partida, a pus presiune și a preluat conducerea în minutul 12, prin talentul autohton Kennedy Okpala, în vârstă de 18 ani, în minutul 12. Vizitatorii, care au urcat pe locul trei cu această victorie, au devenit din ce în ce mai dominanți pe măsură ce jocul a avansat și au întors întâlnirea după pauză. Oliver Batista Meier (49) și Lars Lokotsch (63) au marcat pentru Verl.