HSV a învins echipa de ligă regională Ottensen cu 2:1 într-un meci de pregătire

Hamburger SV joacă în pregătire cu Teutonia Ottensen, echipă din liga regională. Un autogol decide meciul.

Tim Walter, antrenorul lui HSV, dă instrucțiuni în timpul antrenamentului..aussiedlerbote.de

Hamburger SV a învins Teutonia Ottensen, echipă din liga regională, într-un meci de pregătire improvizat. Miercuri, echipa antrenorului Tim Walter s-a impus la limită, 2:1, în fața formației din divizia a patra din Hamburg. Immanuel Pherai a marcat pentru HSV în meciul care a durat două reprize a câte 30 de minute și s-a disputat fără schimbare de tabere și fără arbitru. Jason Tomety-Hemazro a marcat pentru Ottensen, în timp ce Marcus Coffie a înscris un autogol.

Walter s-a bazat pe numeroase talente în duel: Elijah Krahn (unsprezece meciuri competitive pentru profesioniști), Tom Sanne, Omar Megeed (ambii cu două meciuri competitive), Otto Stange, Luis Seifert și Fabio Baldé (toți cei care nu au jucat încă niciun meci competitiv pentru profesioniști) au avut ocazia de a-și etala talentele.