SC Paderborn și-a oprit trendul descendent în cea de-a doua ligă germană după două înfrângeri consecutive. Duminică, echipa lui Lukas Kwasniok a învins-o pe favorita Hannover 96 cu 1:0 (0:0). După golul marcat foarte târziu de Florent Muslija (90.+1), Paderborn rămâne neînvinsă, cel puțin în...

Enzo Leopold (l) de la Hannover și Filip Bilbija de la Paderborn se luptă pentru minge. Foto:.aussiedlerbote.de

Bundesliga 2 - Hannover pierde cu 1-0 pe final la Paderborn, în timp ce era în inferioritate numerică

SC Paderborn și-a oprit trendul descendent în cea de-a doua ligă germană după două înfrângeri consecutive. Duminică, echipa lui Lukas Kwasniok a învins-o pe favorita Hannover 96 cu 1:0 (0:0). După golul marcat foarte târziu de Florent Muslija (90.+1), Paderborn rămâne neînvinsă, cel puțin în cea de-a noua confruntare directă cu Hannover. Cu toate acestea, oaspeții au rămas mult timp în inferioritate numerică, după ce Loius Schaub a primit cartonașul roșu în minutul 20 pentru un fault.

Cu toate acestea, vizitatorii nu au fost deloc impresionați de acest lucru. Hannover a stat adânc în propria jumătate, s-a apărat bine, iar Paderborn a ratat inițial prea multe ocazii. Ilyas Ansah și Kai Klefisch (minutul 2) și, după schimbare, Kai Muslija (minutul 47) și Sebastian Klaas (minutul 65) au avut cele mai bune ocazii. Abia în prelungiri, echipa gazdă a marcat în cele din urmă: o pasă de la Muslija a aterizat direct în plasa porții.

Hannover, acum la cinci puncte în spatele ocupantei locului trei, Hamburger SV, este în pericol de a pierde contactul cu prima ligă. Paderborn rămâne la mijlocul clasamentului, pe locul zece.