O minge de meci se află pe un teren de handbal..aussiedlerbote.de

Handbalistele din Bietigheim pierd din nou

Handbaliștii de la SG BBM Bietigheim au suferit a treia înfrângere consecutivă în Liga Campionilor. După ce au pierdut cu 26:34 în prima manșă cu Audi ETO Györ, campioana și câștigătoarea Cupei Germaniei, care va începe sezonul viitor sub numele de HB Ludwigsburg, a pierdut și manșa secundă, sâmbătă seara, în Ungaria, cu 29:31 (17:13). Bietigheim se află pe locul trei în clasamentul Grupei A după opt meciuri. Bilanțul lor este de cinci victorii și trei înfrângeri.

SG a cedat un avantaj de patru goluri la pauză, după ce la pauză a cedat un avantaj de patru goluri. Karolina Kudlacz-Gloc și Xenia Smits au fost cele mai bune marcatoare ale clubului din Bundesliga, cu câte cinci goluri fiecare.