Jannik Rochelt, de la SV Elversberg, sărbătorește după ce a marcat golul de 1-0..aussiedlerbote.de

Elversberg câștigă meciul test cu Metz

Echipa de fotbal din divizia secundă SV Elversberg și-a confirmat forma bună din timpul pauzei internaționale. Echipa promovată a câștigat vineri un meci de verificare împotriva echipei franceze de primă divizie FC Metz cu 1:0 (0:0). Jannik Rochelt a marcat golul victoriei în minutul 62 pentru formația din Saarland, care ocupă în prezent locul nouă în campionat, cu 21 de puncte. Echipa antrenorului Horst Steffen va juca următorul meci competițional pe 25 noiembrie, împotriva SC Paderborn.