Egalare târzie: Waldhof continuă seria de victorii fără goluri

SV Waldhof Mannheim nu a reușit să pună capăt seriei negative din Liga a 3-a de fotbal și rămâne blocată în zona retrogradării. În remiza de sâmbătă, 1:1 (1:0) cu FC Ingolstadt, echipa antrenorului Rüdiger Rehm a încasat golul egalizator în prelungiri. Waldhof este acum fără victorie în nouă...

Antrenorul lui Mannheim, Rüdiger Rehm (l), reacționează în spatele lui Jonas Carls de la Mannheim....aussiedlerbote.de
Antrenorul lui Mannheim, Rüdiger Rehm (l), reacționează în spatele lui Jonas Carls de la Mannheim în timpul meciului. Foto:.aussiedlerbote.de

Liga a 3-a - Egalare târzie: Waldhof continuă seria de victorii fără goluri

SV Waldhof Mannheim nu a reușit să pună capăt seriei negative din Liga a 3-a de fotbal și rămâne blocată în zona retrogradării. În remiza de sâmbătă, 1:1 (1:0) cu FC Ingolstadt, echipa antrenorului Rüdiger Rehm a încasat golul egalizator în prelungiri. Waldhof este acum fără victorie în nouă meciuri de campionat.

Pascal Testroet (90,+1),de la Ingolstadt, a spulberat speranțele lui Mannheim de a obține o victorie pe teren propriu în fața a 6056 de spectatori, ceea ce ar fi trebuit să aducă un pic de calm în împrejurimi. După ce a egalat, Waldhöfer a avut și ghinionul ca un șut al lui Bentley Baxter Bahn să ricoșeze de la marginea inferioară a barei transversale și să ajungă pe linia porții.

În prima repriză, Kennedy Okpala (11) făcuse 1:0 pentru gazde cu o lovitură de cap cu spatele. Totuși, echipa antrenorului Rehm nu a reușit apoi să mai adauge un gol împotriva fostului său club. Antrenorul de 45 de ani rămâne criticat pentru această remiză. Remiza nu a adus Waldhof mai aproape de îndeplinirea cerinței patronului Bernd Beetz de a ieși din zona retrogradării până la sfârșitul anului calendaristic.