Dresda continuă să se poticnească și pierde și la Verl

Echipa de fotbal din divizia a treia Dynamo Dresda a pierdut al treilea meci la rând și se află într-o criză de rezultate. Duminică, principala favorită la promovare a pierdut cu 0:1 (0:0) pe terenul celor de la SC Verl. Golul zilei a fost marcat de Marcel Benger (minutul 68). Meciul de pe...

Antrenorul lui Dinamo, Markus Anfang, salută fanii. Foto:.aussiedlerbote.de

Liga a 3-a - Dresda continuă să se poticnească și pierde și la Verl

Echipa de fotbal din divizia a treia Dynamo Dresda a pierdut al treilea meci la rând și se află într-o criză de rezultate. Duminică, principala favorită la promovare a pierdut cu 0:1 (0:0) pe terenul celor de la SC Verl. Golul zilei a fost marcat de Marcel Benger (minutul 68). Meciul de pe Verler Sportclub Arena a fost urmărit de 4217 spectatori.

Prima repriză a fost lipsită de momente importante. Ca și în săptămânile precedente, unul dintre motivele pentru care SGD a avut un joc ofensiv inofensiv a fost lipsa de siguranță a mingii în jocul de construcție. Cea mai bună ocazie a vizitatorilor a fost a căpitanului Stefan Kutschke (30'), în mod semnificativ dintr-o lovitură de departajare. De asemenea, jocul Saxoniei a fost lipsit de curaj și determinare după pauză. La ultima fază, Dresda nu a reușit să contracareze surprinzătoarea deschidere de scor a lui Verl.