Un steag mare al echipei 1860 München este fluturat înainte de începerea meciului..aussiedlerbote.de

1860 Munchen pierde derby-ul diviziei a treia cu Unterhaching

TSV 1860 Munchen a pierdut derby-ul diviziei a treia cu SpVgg Unterhaching și se afundă tot mai mult în criză. Tradiționalul club de fotbal a pierdut sâmbătă cu 0:1 (0:1) pe propriul stadion - a fost a patra înfrângere în ultimele cinci meciuri competitive pentru "Lei". În campionat, distanța față de locurile de promovare se mărește, iar șaizeciștii trebuie acum să se orienteze spre partea inferioară a clasamentului.

Golul marcat de Mathias Fetsch în minutul 20 pe Grünwalder Stadion a decis meciul. Atacantul lui 1860, Morris Schröter, a ratat un penalty în minutul 62, iar colegul său Michael Glück a primit un cartonaș galben câteva momente mai târziu. În inferioritate numerică, cei de la Hachingen au rezistat pentru a obține victoria în condiții de iarnă. Puternica echipă promovată se află acum la doar două puncte de locul trei, pe locurile retrogradabile.