1860 a pierdut meciul din liga a treia la Dortmund II: Fanii furioși

TSV 1860 Munchen alunecă tot mai mult în criză în Liga a 3-a de fotbal. "Leii" au pierdut duminică seară cu 0:3 (0:0) pe terenul Borussiei Dortmund II, al cincilea eșec din ultimele șase meciuri competitive. În condițiile înzăpezite de pe stadionul Rote Erde, șaizeciștii au încasat goluri de la...

Antrenorul echipei 1860 München, Maurizio Jacobacci. Foto:.aussiedlerbote.de

Fotbal - 1860 a pierdut meciul din liga a treia la Dortmund II: Fanii furioși

TSV 1860 Munchen alunecă tot mai mult în criză în Liga a 3-a de fotbal. "Leii" au pierdut duminică seară cu 0:3 (0:0) pe terenul Borussiei Dortmund II, al cincilea eșec din ultimele șase meciuri competitive. În condițiile înzăpezite de pe stadionul Rote Erde, șaizeciștii au încasat goluri de la Ole Pohlmann (minutul 63), Julian Hettwer (minutul 78) și Ayman Azhil (minutul 81).

Vizitatorii, care au fost susținuți de câteva sute de fani ai echipei 1860, au fost deosebit de dezamăgitori atunci când a fost vorba de a-și fructifica ocaziile și au primit chiar un gol jenant de palmares în înfrângerea cu 2-0. La ultima fază și după meci, s-au auzit multe fluierături și scandări de luptă furioase din partea blocului vizitatorilor de la TSV.