Meciul test împotriva Turciei: Echipa DFB în critica individuală

Kevin Trapp a fost nevoit să facă trei parade la Berlin..aussiedlerbote.de

a națională de fotbal a Germaniei a suferit o înfrângere amară la debutul pe teren propriu al selecționerului Julian Nagelsmann.

Înfrângerea cu 2:3 (1:2) în fața Turciei, pe Stadionul Olimpic din Berlin, cu 72.592 de spectatori care au asistat la meciul cu 72.592 de spectatori, a fost un deznodământ amar cu șapte luni înainte de startul Campionatului European de acasă.

Echipa DFB în critica individuală:

Trapp: Înlocuitorul lui Ter Stegen a fost nevoit să facă prima sa paradă în minutul 17 și a fost adesea implicat în jocul de construcție. Neputincios la primele goluri primite, tot acolo pentru penalty.

Henrichs: A jucat un rol cheie în deschiderea scorului cu o pasă bună pentru Sané (minutul 5). Lipsit de coordonare cu profesionistul lui Bayern la primirea primului gol.

Tah: Inițial, mai solid ca organizator decât partenerul său Rüdiger. În general, însă, a făcut parte dintr-o apărare adesea suprasolicitată.

Rüdiger: Nesigur la început, apoi și-a câștigat duelurile. Dar nu a fost în măsură să ofere siguranță celor patru fundași.

Kimmich: Abia dacă a avut accente în jocul de construcție, iar interacțiunea cu Gündogan a fost adesea prea statică. Așadar, nu este un șase indispensabil, ieșit cu 20 de minute înainte de final.

Gündogan: Huiduit de fanii turci, în minutul 32, căpitanul a degajat mingea în propria suprafață de pedeapsă. Rareori implicat în ofensivă la început, s-a îmbunătățit spre final.

Sané: A pregătit golul (5) și a inițiat multe atacuri pe flancul său drept - dar a fost parțial vinovat pentru primul gol primit (38).

Brandt: Cu câteva abordări bune, a preluat deseori mingea. Mai curajos în a doua repriză. A ratat o ocazie mare de a egala (74'). Eliminat cu zece minute înainte de final.

Wirtz: Unul dintre mulții jucători creativi privați de forțele lui Leverkusen, dar cu o cursă solitară puternică înainte de 2:2 (49). Înlocuit înainte de faza finală (71).

Havertz: Necesar ca fundaș stânga în apărare și, prin urmare, a parcurs mulți kilometri. A marcat golul egalizator în atac (5). A acordat penalty-ul pentru 2:3 (70').

Füllkrug: Abia și-a găsit picioarele în sistemul Nagelsmann, dar apoi acolo unde trebuia: al zecelea gol în al doisprezecelea meci (48).

Goretzka: A preluat rolul lui Kimmich alături de Gündogan pentru ultima fază. Nicio acțiune în atac.

Gnabry: Trebuia să facă jocul german rapid în ultimele 20 de minute. Nu și-a putut folosi ritmul. A ratat șansa de a face 3:3 (86').

Ducksch: Un înlocuitor și debutant la ultima fază a meciului (81'). A rămas fără nicio ocazie de gol.